Корисні розділи сайту title=
Категорії
Фільтр
Фільтр за ціною:
Мова  УкраинскийRussian

Саморегулюючий кабель

Вид: Список / Таблиця
На сторінці:

Всі нагрівальні кабелі поділяються на два основних типи: резистивні та саморегулюючі.

Резистивний кабель — це нагрівальний кабель з постійним опором та фіксованою потужністю по всій своїй довжині, на відміну від саморегулюючого, здатного змінювати потужність та температуру на окремо взятих ділянках.

Саморегулюючий кабель — це нагрівальний кабель на основі напівпровідникової матриці, укладеною між двох струмопровідних жил. Матриця виготовлена зі спеціального пластику з додаванням чистої сажі, що робить матрицю напівпровідниковою. Суть саморегулювання полягає у здатності матриці до локального підвищення або зниження потужності, тобто, має властивість змінювати свій опір залежно від температури зовнішньої оболонки. Принцип роботи саморегулюючого кабелю простий: при включенні кабелю, напівпровідникова матриця має певний опір, при проходженні струму в струмопровідних жилах її опір збільшується, а струм при цьому зменшується. При певній температурі настає баланс між нагріванням кабелю та споживаною потужністю, чим вище температура навколо оболонки кабелю, тим менша споживча потужність, і навпаки. Такий кабель може мати різну температуру на окремо взятих дільницях. Зовнішня ізоляція виконана з матеріалу стійкого до ультрафіолетового випромінювання, тому кабель ідеально підходить для зовнішнього застосування.

Кабель з саморегулюючою матрицею можна різати відрізками будь-якої довжини, що спрощує його проектування та монтаж. Застосовується в системах обігріву різного призначення - захист водопроводів та продукто-проводів від замерзання, підтримка температури технологічних ємкостей та установок, у системах антиомерзання покрівлі, жолобів та водостоків, для снігостаювання зовнішніх сходинок та під'їзних шляхів, обігрів грунту в теплицях та ін.
На відміну від резистивного кабелю (з постійним опором), саморегульюючий не боїться локального перегріву. Пояснимо на прикладі підігріву водовідвідного жолоба. Часто в системах антиобмерзання жолобів та водостічних труб використовують резистивний кабель, тому  що він дешевше саморегулюючого. Перед кожним опалювальним сезоном необхідно прочищати жолоба від сміття та листя, так як вони не тільки перешкоджають стіканню води, але і створюють тепловий бар'єр на окремих ділянках, в цих місцях кабель може перегрітися та вийти з ладу. У випадку з саморегулюючим кабелем або самрегом, як його скорочено називають, на окремій ділянці кабелю вкритому листям споживана потужність та температура нагріву буде менше, а значить, перегрівання йому не загрожує. Самрег ідеально підійде для укладання в водостічних трубах, які тільки частково знаходяться зовні, а частково проходять через внутрішню опалювальну частину будівлі.

Переваги саморегулюючого кабелю перед резистивним:

— не боїться локального перегріву в разі утворення теплового бар'єру, тому вважається більш надійним та безпечним. Не перегорає навіть тоді, коли його нитки перетинаються одина з одною.
— резистивний кабель поставляється відрізками певної довжини, а самрег можна відрізати будь-якого розміру.
— за рахунок принципу саморегулювання більш економічний у енергоспоживанні.
— можливе підключення без спеціальних пристроїв керування, однак все одно краще підключати через термостат, для ще більш економного споживання електроенергії.

© 2013 Teplee.in.ua Teplee.in.ua | Сайт створений в студії "Двіжок"


Вас звати:

Ваш телефон:

Час дзвінка:

Введіть цифри з картинки: