У котеджному містечку «Вишневый Хуторок», що знаходиться під Києвом, нашими фахівцями був проведений монтаж теплої підлоги Nexans, як основне джерело опалення будинку. Оскільки в даному котеджному селищі відсутнє газопостачання, цілком логічно бажання замовника встановити систему опалення на основі електрики.
У даній статті ми максимально розкриваємо всі умови розрахунку, які необхідно враховувати для досягнення максимальної ефективності системи опалення, при встановленні електричного теплого статі, без додаткових нагрівальних пристроїв. Невірний розрахунок на етапі проектування, може призвести до повного розчарування в процесі експлуатації системи. Невірно підібрана потужність системи, може не впорається з нагріванням поверхні підлоги, вже не кажучи про повну опаленні приміщення. Дана стаття стане корисною не тільки тим, хто планує придбати систему тепла підлога, і докладно розібратися в даному питанні, але і для тих, хто хоче встановити систему своїми руками. Детально описані всі етапи монтажу, на прикладі конкретного об'єкту, який успішно експлуатується вже 2,5 роки.
Зазначений повний перелік обладнання, використаного на даному об'єкті, із зазначенням потужності нагрівальної системи і описом всіх застосовуваних матеріалів з ізоляції підлоги і рекомендаціями по влаштуванню стяжки. Вся інформація супроводжується реальними фотографіями. Також є посилання на сторінки з описаним обладнанням, щоб зорієнтуватися по вартості розглянутої системи.
Якщо Ви зважилися на установку системи опалення на основі електричного теплого статі, обов'язково прочитайте ці матеріали, щоб не допустити найбільш поширених помилок при виборі і монтажі. Сподіваємося, що при прочитанні Ви почерпнете для себе багато корисної інформації.
Розрахунок системи і вибір обладнання
Основним побажанням замовника, було повне опалення першого поверху будинку площею 38м.кв, з допомогою системи «тепла підлога». Для задоволення цих вимог, при розрахунку системи враховувалися всі необхідні моменти для досягнення необхідного результату. По перше було вирішено, максимально теплоізолювати бетонну основу, на яке планувалася укладання нагрівальних кабелів. Для вирішення питання теплоізоляції, використовувалися плити екструдованого пінополістиролу товщиною 50мм, і щільністю 35 кг/м. куб. По-друге, узгоджено з замовником, максимально збільшили зони обігріву всіх приміщень першого поверху. Максимально відмовившись від меблів, побутової техніки, предметів інтер'єру стаціонарно стоять на підлозі, і залишивши найнеобхідніше, ми добилися можливості укладання нагрівального кабелю на 75-ти відсотках загальної площі поверху (29м.кв). Розрахунок потужності нагрівальних кабелів склав 190-200Вт на квадратний метр зони обігріву.
При виборі теплої підлоги, з побажанням замовника, зупинилися на торговельній марці Nexans. Досить висока вартість кабелю цієї марки, виправдана гідним якістю ізоляції і безмуфтовим з'єднанням нагрівального ділянки секції з монтажним проводом живлення. Щоб заощадити на вартості, замовником обрано одножильний нагрівальний кабель Nexans TXLP1/17.
Отже обрана марка, і ми приступили до підбору потужності секцій до кожного окремо взятого приміщення. Перед нами стояв обігрів п'яти приміщень, з загальними площами: 1)передбанник(3,49 м. кв) 2) сходовий хол (3,84 м. кв) 3) вітальня (3,84 м. кв) 4) кухня (3,84 м. кв) 5) санвузол(3,84 м. кв).
Після вирахування, меблів отримали чисті зони під обігрів, і підібрали потужності нагрівальних секцій, виходячи з розрахунку 190-200Вт/м. кв
- 1)передбанник(2,1 м. кв) – Nexans TXLP1/17 400Вт
- 2) сходовий хол (2,49 м. кв) – Nexans TXLP1/17 500Вт
- 3) вітальня (16,3 м. кв) – Nexans TXLP1/17 3100Вт
- 4) кухня (7,3 м. кв) – Nexans TXLP1/17 1400Вт
- 5) санвузол (1,5м. кв) – Nexans TXLP1/17 300Вт
Для контролю температурного режиму приміщень, укомплектували нагрівальні кабелі терморегуляторами IN-Term E-91 працюють паралельно з двома датчиками (підлоги і повітря). Оскільки взимку необхідно опалювати приміщення і контролювати нагрів по повітрю. А влітку хочемо просто підігріти поверхню підлоги (щоб ходити босоніж), просто переводимо термостат в режим роботи з датчиком температури підлоги.
Порядок виконання робіт
Перший етап роботи – приклеювання плит пінополістиролу (товщиною 50мм), на бетонну підставу підлоги. Чому не кріпімося механічно за допомогою дюбелів а приклеюємо? Тому що маючи нерівності бетону, можна залишити порожнечі під плитами, що зменшує міцність несучої здатності майбутнього підлоги. В даному випадку клей заповнює порожнечі, і з його допомогою можна вирівняти рівень підлоги по плитах, що забезпечить в майбутньому рівномірний шар стяжки.
Другий етап – кріплення металевої рулонної сітки на поверхні пінопласту. Можливі варіанти кріплення: парасольки для кріплення теплоізоляції, дюбеля або спеціальні пластикові скоби. Сітка необхідна не тільки для того, щоб закріпити на ній нагрівальний кабель, але і відокремити його від пінопласту, а також для армування наступного шару стяжки.
Після монтажу сітки, приступаємо до кріплення нагрівального кабелю, за допомогою пластикових кабельних стяжок. Кабель монтується з однаковою відстанню, не допускаючи напуску і зіткнення між собою. І відразу виводимо гофровану трубку з датчиком температури підлоги.
Коли нагрівальна система змонтована її необхідно залити розчином на основі цементу. Рекомендована товщина стяжки 3,5-5см. В даному випадку ми заливали 3,5см, готовою цементною стяжкою Siltek F-22. Після повного висихання укладалася плитка.
Система вже функціонує 2,5 роки, і замовник задоволений результатом.