Корисні розділи сайту title=
Категорії
Фільтр
Фільтр за ціною:
площа обігріву
тип
застосування
площа обігріву
Мова  УкраинскийRussian

Тепла підлога

Вид: Список / Таблиця
На сторінці:

ТЕПЛА ПІДЛОГА - одна з найпопулярніших опалювальних систем нашого часу. На відміну від традиційної системи центрального опалення, на основі радіаторів, не займає корисного простору приміщення, і не створює протягів. Повітря, що нагрівається радіатором, піднімається вгору, при охолодженні спускається під протилежною стіною, і холодним потоком повертається назад до радіатора. Таким чином, обігрівається невикористовуваний простір під стелею, а в зоні ніг утворюється протяг. Тому, тепла підлога економніша, звичайної системи опалення, оскільки виключає витрати на обігрів верхньої частини приміщення (під стелею). Підлога з підігрівом, рівномірно прогріває приміщення знизу-вгору, забезпечуючи найбільш комфортний тепловий режим. Температура в зоні голови на пару градусів нижче, температури біля ніг, тому не викликає відчуття пересушеного повітря, як у випадку з радіатором.

Залежно від теплоносія, теплі підлоги діляться на два види: водяні і електричні. Обидва види підігріву підлоги дуже популярні на сьогоднішній день, і широко використовуються в приміщеннях всіх типів. Яка система підігріву підлоги краще? Відповідь не однозначна, тому що обидві системи мають свої переваги і недоліки, одна перед одною. Все залежить від ряду умов, на об'єкті, де планується установка. Якщо мова йде про приватний будинок, де обмежена кількість виділених кіловат (кВт) електроенергії, і опалення будинку планується, за допомогою твердопаливного або газового котла. Краще використовувати водяну теплу підлогу, оскільки використання електрики обмежена, а підігрів води можна здійснити за допомогою інших доступних ресурсів. Однак водяна система, вимагає обслуговування і завжди існує ймовірність пошкодження труби, що може спричинити за собою великі фінансові витрати. Крім того, не завжди є умови для установки водяної підлоги. Наприклад, в багатоквартирному житловому будинку з загальним стояком опалення, врізати трубу теплої підлоги, в загальну систему центрального опалення ЗАБОРОНЕНО. В даному випадку, можлива установка, тільки електричної теплої підлоги.
На відміну від водяної підлоги, електрична тепла підлога не вимагає ніякого обслуговування, а в разі пошкодження нагрівального елементу, просто перестане працювати, і не завдасть додаткового збитку майну. Тому електричні системи підігріву, набирають все більшої популярності.


ЕЛЕКТРИЧНА ТЕПЛА ПІДЛОГА складається з нагрівального елементу, що працює від електричного живлення, кріплення, і терморегулятора, для автоматичної підтримки заданої температури. Нагрівальні елементи для електричної теплої підлоги бувають кількох типів: на основі нагрівальних кабелів, карбонових стрижнів або інфрачервоної нагрівальної плівки. На сучасному ринку України, представлений величезний вибір торгових марок і видів теплої підлоги. Системи розроблені під різні види підлогових покриттів, монтуються різними способами, і призначені для вирішення різних завдань. Можна просто обмежиться комфортним підігрівом поверхні підлоги, або зовсім забезпечити опалення приміщення. Тому дуже важливо правильно підійти до вибору, розрахувати необхідну потужність системи, і забезпечити теплоізоляцію. На перший погляд, величезний вибір теплих підлог, просто збиває з пантелику замовника, і викликає почуття розгубленості. Можливий вибір продукції для будь-якого гаманця, від бюджетних варіантів до світових лідерів преміум сегменту.
Тому розглянемо основні види теплої підлоги, і постараємося розібратися разом, які варіанти підходять для того чи іншого покриття, і на чому не варто економити.
 

ОСНОВНІ ВИДИ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ:
- нагрівальний кабель в шар цементної стяжки.
- нагрівальні мати під плитку (монтаж в шар клею).
- нагрівальні мати під ламінат (монтаж сухим способом).
- інфрачервоні плівкові підлоги під ламінат (монтаж сухим способом).
- стрижневі теплі підлоги, в шар стяжки або плиткового клею.

 

Нагрівальний кабель в стяжку. Системи підігріву на основі нагрівальних кабелів, успішно використовуються у всьому світі вже більше 80-ти років, тому вважаються еталоном надійності, серед всіх видів підлог з підігрівом. Перевірений ресурс роботи нагрівальних кабелів понад 50 років. Використання нагрівального кабелю в стяжку дозволяє не тільки підігріти підлогу, але і опалити приміщення при правильному розрахунку потужності, а також правильній теплоізоляції приміщення і підлоги. Необхідний шар цементно-піщаної стяжки, якою накривають змонтований кабель, повинен мати середню товщину 3-5 сантиметрів. Бувають кабелі універсального призначення, вони не вимагають такої товщини стяжки, проте ціна такого типу кабелю набагато вище. На основі універсального кабелю виробляються нагрівальні мати під плитку, які ми також розглянемо пізніше.

Нагрівальні кабелі поділяються на два види: двожильні і одножильні. Перші дорожче, але зручніші в монтажі, оскільки підключення до мережі виконується з одного боку кабелю. Для підключення одножильного кабелю використовуються дві сторони нагрівальної секції, однак така незручність монтажу компенсується нижчою ціною. Цілком логічна економія при заміні двожильного кабелю на одножильний, оскільки по надійності вони абсолютно однакові. Нагрівальні кабелі, поставляються готовими до підключення секціями, різної довжини, що складаються з відрізка нагрівального кабелю і холодного проводу живлення (з герметичним заводським з'єднанням між ними). Скорочувати або подовжувати комплекти кабелю ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Секція нагрівального кабелю, укладається змійкою, з рівномірним кроком, на площу планованого обігріву, за допомогою спеціальної монтажної стрічки.

Нагрівальний мат під плитку - готовий до монтажу виріб, що складається з нагрівального кабелю, вплетеного з однаковим кроком в скловолокнисту сітку. Мати поставляються комплектами (рулонами) для різних площ обігріву. Мат не вимагає улаштування цементно-піщаної стяжки, оскільки кабель, що використовується для виробництва мату, менш потужний на відміну від кабелю в стяжку, і має ізоляцію, яка витримує високі температури. Нагрівальні мати укладають в тонкий шар плиткового клею, безпосередньо під підлогове покриття, тому частіше використовуються в приміщеннях де підйом рівня підлоги необхідно зробити мінімальним. Кабельні системи підігріву підлоги, не монтуються під меблі, і побутову техніку, що стаціонарно стоїть на підлозі. Тому необхідно заздалегідь продумувати планування приміщення, щоб підібрати оптимальний комплект, оскільки відрізати зайву частину мату ЗАБОРОНЕНО.

 Установка, не вимагає додаткового кріплення, ні витратних матеріалів, ні спеціальних професійних навиків, тільки мінімальний набір інструменту і базове розуміння монтажу та принципів роботи системи. Виріб просто розгортається з рулону, розкладається на планованій площі підігріву, і фіксується на поверхні підлоги, за допомогою клейового шару, нанесеного на сітці (присутній на матах більшості виробників). При укладанні, розрізається сітка, в місцях де необхідно повернути мат в іншому напрямку. УВАГА! РОЗРІЗАТИ КАБЕЛЬ НА мате не припустимо. Важливо правильно вивести датчик температури підлоги, з можливістю його майбутньої заміни. Підключення до мережі, і експлуатація системи здійснюється за допомогою регулятора температури.

Нагрівальний мат під ламінат має багато спільного з матом під плитку, однак є і принципові відмінності. Головна відмінність - товщина нагрівального елементу, яка коливається в межах 1,5-2 мм, в залежності від виробника. Це пов'язано з тим що мат укладається під ламінат «сухим способом», тобто не заливається будівельною сумішшю, а просто знаходиться під покриттям, у відкритому вигляді. Така товщина кабелю майже не відчувається, під покриттям підлоги, а пару міліметрів компенсує м'яка підкладка, на якій змонтований мат. Тобто, нагрівальна система є проміжним шаром, між підкладкою і ламінатом, завдяки чому нагрівання поверхні, досягається в максимально швидкий термін.

Матеріал сам по собі унікальний, і є кращим рішенням, для монтажу під ламінат. Ультратонкі мати для монтажу «сухим способом» випускаються не всіма виробниками, їх можна перерахувати по пальцях. З більш дорогого сегмента: це мати німецького виробництва Extherm ETL і Arnold Rak FHL, що випускаються на одному заводі. І мати бюджетного цінового сегм: Fenix ​​ALMAT і In-Term AFMAT. Німецькі мати під ламінат, візуально не відрізняються від матів під плитку, різниця тільки в товщині кабелю. Аналоги чеського виробництва, являють собою мати з алюмінієвої фольги, всередині якої розміщений кабель. Відмінність між ними, тільки візуальне. Однак, і ті і інші на основі тонкого нагрівального кабелю, і працюють за одним принципом.

Це ідеальний продукт для підігріву ламінату, не тільки в приміщенні де ведуться ремонтні роботи, але і в приміщеннях з існуючим ремонтом, де можна просто обійтися заміною підлогового покриття.

Інфрачервона нагрівальна плівка відносно новий, але популярний матеріал, розроблений спеціально для підігріву підлоги з ламінатом. Як і мат під ламінат, плівкова тепла підлога призначена для сухого монтажу, без проміжного шару стяжки або клею, що дозволяє установку в приміщеннях з готовою обробкою. Монтаж інфрачервоного теплої підлоги, можна виконати самостійно, не маючи професійних навичок і спеціального інструменту. Перевага полягає не тільки в швидкому і легкому монтажі, але і в можливості експлуатувати систему, відразу після укладання підлогового покриття. Чого не можна робити з системами, що встановлюються «мокрим способом», тобто з подальшим шаром будівельної суміші. Це пов'язано з тим що будь-якій будівельній суміші, необхідний час для повного висихання, і теплу підлогу включати в цей період не рекомендується. Для цементної стяжки, цей період становить 28 діб, для клейових сумішей не менше 14-ти днів.

Основа інфрачервоного плівкової підлоги - ультратонка нагрівальна плівка, що виробляє випромінювання інфрачервоного спектра. По краях нагрівальної плівки розташовані струмопровідні шини, які з'єднані з карбоновими нагрівальними елементами, за допомогою срібних контактів. Коли на мідні шини подається напруга 220В, карбонові елементи нагріваються. Силові дроти, кріпляться до струмоведучих шин за допомогою спеціальних затискачів, або припаюються. До однієї парі проводів, не допускається підключати більш 4м.кв нагрівальної плівки, щоб виключити перегрів струмопровідних шин. Місця контактів, ізолюються спеціальним бітумним скотчем.

Гарантія більшості виробників інфрачервоної плівки становить 10 років, але не варто забувати, що з’єднання плівки з проводами виконуються вручну, і гарантія на них не поширюється. З'єднання є найслабшими місцями системи, тому гарантія досить умовна. Якщо порівнювати плівкові підлоги з матами під ламінат, з упевненістю можна стверджувати, що кабельні нагрівальні мати однозначно надійніше. Оскільки з'єднання нагрівального кабелю і силового проводу виконано в заводських умовах, виробник забезпечує гарантію всього виробу. Вартість нагрівальної плівки в кілька разів дешевше мату під ламінат, тому, заощадити або переплатити за надійність, вирішувати Вам.

Стрижнева тепла підлога являє собою мат шириною 100 см, на основі нагрівальних стрижнів. З обох сторін мату розташовані струмопровідні дроти, що з'єднуються між собою гнучкими стрижнями, з композитного матеріалу (на основі карбону, графіту і срібла). Завдяки функції саморегулювання, карбоновий мат не боїться перегріву і може бути укладений під ділянками підлоги з меблями. Цей факт позитивно виділяє матеріал, серед інших електричних систем підігріву підлоги. Нагадаємо, що системи «тепла підлога», на основі нагрівальних кабелів і інфрачервоної плівки, під меблі не монтуються, тому що можуть перегоріти.

Основні переваги системи.

1) Функція саморегулювання забезпечує низьке енергоспоживання.

2) Функція саморегулювання, виключає перегрів нагрівальних елементів, завдяки чому, мат можна змонтувати в місцях розташування меблів.

3) У випадку пошкодження одного або кількох стрижнів, мат продовжить функціонувати, тому що їх підключення до струмопровідних проводів виконано паралельно.

4) Універсальність монтажу. Карбоновий мат можливо монтувати як в шар цементно-піщаної стяжки 3-5 см, так і в тонкий шар плиткового клею.

5) Тривалий гарантійний термін 20 років.

Головний недолік системи, такий же, як в інфрачервоної плівкової підлоги. Для підключення декількох смуг мату, з'єднання виконуються вручну, за допомогою конекторів, що поставляються в комплекті. Гарантія виробника на з'єднувачі всього 1рік. Значить, найслабші місця системи, не підпадають під 20-ти річну гарантію виробу. Тобто, по надійності поступається системам, на основі нагрівального кабелю, у яких гарантія поширюється і на з'єднання, яке виконано в заводських умовах.

 Для управління будь-який з перерахованих вище систем потрібен регулятор температури, який автоматично буде включати, і відключати електроживлення, підтримуючи необхідну температуру. Терморегулятор економить витрати електроенергії, включаючи підлогу тоді, коли це необхідно. Ми пропонуємо купити електричну теплу підлогу і терморегулятори, провідних світових брендів, за найкращими цінами з безкоштовною доставкою.

 

© 2013 Teplee.in.ua Teplee.in.ua | Сайт створений в студії "Двіжок"


Вас звати:

Ваш телефон:

Час дзвінка:

Введіть цифри з картинки: